Motocross SMS Pardubice

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Aktuality SMS MOTOKROSU PARDUBICE

13. 06. 2018

V neděli, 17.6.2018 nás čeká další podnik seriálu SMSPCE , tentokrát na oblíbeném závodišti v Opatově u Svitav. Díky suchu byl tento závod v ohrožení, ale změna počasí a déšť nám pomohli a můžeme tedy absolvovat další závodní neděli. Přejímka bude už v sobotu, stánek s občerstvením bude otevřený a večer nám zahraje živá hudba. Těšíme se na Vás!

06. 06. 2018

Závod ORION TAURUS TRANS se pojede už tuto neděli. Zde je časový harmonogram. Ještě připomenu již avizované. Závody může jet jezdec s platnou licencí AČR pro svoji kategorii. např. licence hobby, kategorie HOBBY. Zde může startovat třeba i jezdec věkem veterán, ale právě s výše uvedenou licencí. Bude kontrolováno na přejímce.

05. 06. 2018

SMSPCE v Chacholicích
V sobotu, 2.6.2018 jsme se zúčastnili dětského dne v Chacholicích u Chrasti. Krásné počasí, spousta diváků, dětí, atrakcí. Výborně uspořádaná akce, kde jsme mohli prezentovat naše středisko. Všichni přihlížející mohli shlédnout seskok padákem, přílet vrtulníku, prohlédnout a vylézt si na tank, či houfnici. Dopoledne si děti prošli pohádkovým lesem a v odpoledním programu pak účinkovala Tatra 815 určená pro trucktrialové závody, byla zde k vidění ukázka oddílu psovodů PČR a zde také účinkovali jezdci našeho střediska. Povedený den zakončila večerní zábava se skupinou Mogul. Já děkuji všem aktérům, účastníkům, Jarmilu Zelendovi a jeho Zejax klubu za účast, pořadatelům za super den a také našemu fotografovi Mirkovi Jirečkovi za fotogalerii, kterou můžete shlédnout zde 
http://www.foto-jirecek.cz/…/gal-pardubicka-sms-na-detskem-…

Martin Novotný ved. SMSPCE

30. 05. 2018

 

25. 05. 2018

21. 05. 2018

Je za námi třetí závod KP SMSPCE. Ledeč nad Sázavou je oblíbená a krásná trať a to se taky potvrdilo v účasti jezdců na nedělním závodě. 182 pilotů a velký počet spokojených diváků je odměnou pořadateli za starosti s přípravou celého závodiště.  Myslím, že ve všech rozjížďkách bylo na co se koukat a důstojným vrcholem nedělního závodění bylo nasazení a šikovnost jezdců tříd MX1 a MX2 v čele s Petrem Bartošem. Důležitým faktorem je také to, že za celou neděli nemusela zasahovat zdravotnická služba u nějakého vážnějšího zranění. Díky pořadateli a všem jezdcům za krásnou motokrosovou neděli. Další podnik se jede na závodišti v Opatově 17. 6. a ještě před tím je již avizovaný volný závod  na Horním Újezdě - ORION TAURUS Trans

16. 05. 2018

Před námi je třetí díl seriálu KP SMSPCE , který se uskuteční v neděli, 20.5. v Ledči nad Sázavou. Pěkné zázemí, zkušení pořadatelé a super divácká kulisa jsou zárukou pěkných závodů, na které Vás společně s pořadateli srdečně zveme.

 

01. 05. 2018

Tady je záznam ze sobotního závodu v Nové Pace...

25. 04. 2018

V sobotu 28.4.2018 proběhne druhý závod přeboru SMSPCE, tentokrát na závodišti v Nové Pace. 
Přejímka bude začínat tradičně v pátek od 18 hodin a první sobotní rozjížďky jsou v 8hod. 
Oproti Třemošnici zde nebude kubatura 50cmm. Na prvních letošních závodech do této kategorie nenastoupil nikdo a se slabou účastí jsme se potýkali i vloni. Tato skutečnost mne sice mrzí, ale limitem k vypsání této kategorie byl pro sezonu 2018 hlavně počet účastníků. 
Všechny příznivce motokrosu tímto srdečně zveme na sobotní závody.

13. 04. 2018

Na světě je první video sezony 2018. Doufám,že se Vám bude líbit a že se tam taky najdete...Dík patří Milanovi a taky všem fotografkám a fotografům za jejich alba ze sobotních závodů. 

 

12. 04. 2018

Od Petra Kováře nám přišlo první představení akce navazující na oblíbený Orion cup - závod v Horním Újezdě ORION TAURUS TRANS a jeho sobotní doprovodný program.

Populární Orion Cup se vrací do Litomyšle a okolí - po dlouhých devíti letech! Naposledy se uskutečnila tato hojně navštěvovaná akce v roce 2009 a jak motoshow, tak i následný motokros proběhl tehdy na dráze v Benátkách u Litomyšle. Nyní se pořadatelé rozhodli, že dvoudenní záležitost začne v sobotu 9. června na Smetanově náměstí (Litomyšl) od 14 hodin. Postupně se zde představí úspěšné sportovní týmy v čele s domácím Orionem Racing a mezinárodně nabité družstvo Buksa/Ados, podporované firmou Taurus Trans z Dolního Újezda. Nebude chybět trialové představení (Pavel Baláš), k vidění bude závodní automobil Ford Mustang, na kterém úspěšně jezdí v evropském seriálu NASCAR litomyšlský odchovanec - Martin Doubek, dorazí i úspěšný dakarský tým MRG Ervína Krajčoviče, na náměstí zavítá také známý cestovatel Jaroslav Šíma, který na svém motocyklu najel při různých expedicích neuvěřitelných 1 380 000 km, své vyladěné historické miláčky auto/moto ukáže divákům - Veterán klub Pardubice, skvělou dobovou motokrosovou sbírku značky ČZ vystaví příznivcům - Milan Zítko, dále budou pochopitelně různé rozhovory (třeba s bývalým výborným motokrosovým reprezentantem - Miroslavem Halmem), autogramiády atd. V současné době se stále ještě dolaďuje program. Každopádně sobotní odpoledne zpestří vystoupení tří hudebních skupin - nejdříve zahraje domácí skupina Xilt (Luboš Adolf), potom bigbíťáky určitě zaujme kapela Markant (Mirek Strouhal) a navečer vystoupí uskupení, které si říká Hamleti (Aleš Háma - kytara - zpěv, Dalibor Gondík - bicí - zpěv, Jakub Wehrenberg - basa, Hardy Marzuki - kytara - zpěv).

Mezinárodní ORION - TAURUS TRANS motokros za účasti jezdců z Francie, Německa, Maďarska, Slovenska, Polska, Rakouska a přirozeně české špičky v čele s Martinem Michkem, Petrem Bartošem a dalšími závodníky - se uskuteční v neděli 10. června na známém okruhu v Horním Újezdě nedaleko Litomyšle. Bojovat se bude ve čtyřech kategoriích - MX1, MX2, Hobby a Ženy. Také zde místní zkušený organizátor Autoklub H. Újezd s ředitelem Vaškem Severou - se již pilně připravují na tento prestižní podnik!

Důvodem obnovení této dvoudenní mezinárodní akce je to, že litomyšlská firma ORION - Vaše domácnost si připomíná 25 let od svého založení a o 5 let mladší je zase mezinárodní kamionová přeprava zboží - TAURUS TRANS z Dolního Újezda. Obě dvě hlavní firmy figurují v titulárním názvu, ovšem na tomto podniku se ještě podílejí - MX SHOP Sekerka, AMD Svitavy, INDECOR, Autodoprava ŠD Chrast s.r.o., Zemědělské družstvo Dolní Újezd a další.

 

Za Orion Racing - Petr Kovář

 

 

08. 04. 2018

První závody SMSPCE shrnul Pavel Horák. Díky moc. Fotoalba budou určitě následovat a video ze závodů též. Já chci poděkovat všem jezdcům za výkony, pochopení a férové závodění. Trochu zmatku přinesla nová třída AMATER, kde se v průběhu dne rozhodlo o jejím rozdělení. Při vyhlášení celkových výsledků se mojí chybou se pomotalo umístění jezdců. Těm se tedy ještě jednou omlouvám. Výsledky jsou na časoměřiči a rozdělení tř. AMATER tam bude začátkem příštího týdne.
 

Povedený start nové sezóny v Třemošnici

Nová sezóna závodů Krajského přeboru Pardubice odstartovala v areálu Kubíkovy Duby nedaleko Třemošnice. Na startovní rošt se postavilo přes 160 závodníků. Nejvíce jezdců, jak je již tradicí, nastoupilo v kategoriích hobby a veterán. Na startu závodu nechyběli ani jezdci jezdící MMČR v motokrosu.

Trať v Třemošnici byla pěkně připravena na svůj první letošní závod, ale brzy se připravená vrstva vyjela, místy se vytvořily koleje a z důvodu velkého tepla se místy prášilo, což zvládli místní hasiči regulovat kropením.

Během dopoledne se ve všech kategoriích odjel volný trénink a kvalifikační jízdy, které určily pořadí jezdců na startu. Zakončením dopoledního programu byl první závod dvou spojených kubatur 65 ccm a 85 ccm.

Odpolední program, ostré závody, sliboval pro příchozí stovky diváků skvělou podívanou. Určitě skvělým zpestřením závodů byla účast čtyř závodnic, které svým konkurentům na trati nedarovaly ani metr. Vyzdvihnout můžeme např. holeshot Barbory Laňkové v první jízdě. Divácky nejatraktivnější závod nejrychlejších jezdců v kategoriích MX1 a MX2 obohatil svou jízdou navrátilec a několikanásobný mistr České republiky Jiří Čepelák.

Bohužel ani úvodní závod sezóny se neobešel bez pádů a zranění. A proto přejeme všem zraněným jezdcům brzký návrat za řídítka svého stroje! S vámi ostatními přeborníky se sejdeme na dalším závodě. Přesněji v sobotu 28.dubna na motokrosové trati v Nové Pace.

Vítězové jednotlivých kategorií v Třemošnici:

65 ccm – Marek Vítězslav – KTM

85 ccm – Mandys Daniel – KTM

Amatér – Nývlt Tomáš – Suzuki

Hobby MX1 – Lux Jindřich – KTM

Hobby MX2 – Štrajt Daniel – KTM

MX1 – Mňuk Roman – Yamaha

MX2 – Drdaj Dušan – Yamaha

Veterán I – Pučálka Zdeněk – Yamaha

Veterán II – Horák Michal – Suzuki

Veterán III – Sládek Josef – Honda

 

Kompletní výsledky prvního závodu a startovní listiny naleznete zde:

http://casomeric.cz/vysl.php?&lang=&view=2539

06. 04. 2018

7.4. startuje sezona SMSPCE 2018 prvním závodem v Třemošnici. Trať je už připravená a předpověď počasí příznivá. Zveme Vás tedy tímto na sobotní závody. Letos vstupujeme do sezony, která je z pohledu administrace licencí na AČR premierová a proto prosím, nezapomeňte Vaše vyřízené licence doma, nebo nespoléhejte na možnost vyřízení na závodech. Na přejímce není možné ověřit vydání licence, pokud ji někdo nepřiveze a nelze udělat jednodenní licenci večer před závodem, případně v den závodu.

Těšíme se na Vás.

22. 03. 2018

Zde je pozvánka na již avizované soustředění, které se bude se konat v sobotu, 24.3.2018 od 9:30 hod. v Pacově.

Soustředění bude společné pro jezdce SMS Jižní Čechy a SMS Pardubice. Účastnit se ho klidně mohou i jezdci jiných středisek a nebo třeba i jezdci bez licence, osvěty ohledně přípravy na závod, zdravovědy a bezpečnosti během závodu není nikdy dost.

Až sobotní počasí aktuálně na místě ukáže, v jakém stavu bude povrch tratě, zatím to vypadá,
že bude sjízdná spíše jen její horní část. Každopádně aktuální předpověď pro Pacov na sobotu říká plus 5 stupňů a beze srážek. Pro malé motocykly (50 a 65ccm) bude k dispozici i malá trať vedle depa. V případě odpovídající možnosti tréninku bude majitel tratě vybírat symbolický poplatek 100CZK za motorku.

Jezdci SMS Jižní Čechy si budou moci udělat technickou přejímku motocyklu na celou sezónu JČ KP 2018. Školit a trénovat budou vyhlášení odborníci, trenérem bude mnohonásobný mistr ČR
v motokrosu a enduru František Hrobský. Věnovat se bude především juniorským jezdcům. Technické novinky a dotazy k technickým přejímkám Vám vysvětlí technik Jan Homolka, který dělá tech-nického komisaře mj. i na závodech MS v Lokti, Národní sportovní řády pro motokros Vám připo-mene renomovaný Sportovní komisař celého seriálu MMČR Senior Václav Severa, informace ohledně přípravy motocyklu na závod a během závodního dne pak především mladým jezdcům vysvětlí zkušený Jaroslav Vrchota, bývalý mechanik mistra světa Švýcara Hüssera. Chybět nebude ani erudovaný zdravotník. Během celého dne bude na místě zajištěna sanitka a na nebezpečných skocích též traťoví komisaři.

Program dne:
9:00 - 16:00 technické přejímky motocyklů pro sezónu SMS JČ 2018 (technický komisař Jan Homolka po celý den)
9:30 - 12:00 trénink (možno po skupinách, případně určí trenér František Hrobský podle aktuální účasti jezdců a stavu tratě)
12:00 - 12:30 představení Národních sportovních řádů a novinek AČR 2018 (sportovní komisař Václav Severa) 
Představení Přílohy NSŘ pro SMS 2018 + aktuální informace SMS Jižní Čechy a SMS Pardubice 2018 (Evžen Zadražil, vedoucí SMS JČ a Martin Novotný, vedoucí SMS Pardubice) 
12:30 - 13:00 trénink (povede František Hrobský)
13:00 - 13:30 zásady první pomoci (člen IZS) informace technického komisaře o technických předpisech (Jan Homolka) 
13:30 - 14:00 trénink (povede František Hrobský)
14:00 - 14:30 informace k přípravě jezdce na závod, fyzická příprava, životospráva, zimní příprava, trénink (František Hrobský) 
informace k přípravě motocyklu na závod a během závodního dne (Jaroslav Vrchota)
14:30 - 16:00 trénink

Po celou dobu bude zajištěno občerstvení a ozvučení, k dispozici bude též sociální zařízení, myčka motocyklů, atd.

!!! Během odpoledních přednáškových bloků bude trať uzavřena !!!
Těšíme se s Vámi na viděnou v Pacově. Akce se koná za jakéhokoli počasí. Občerstvení, ozvučení a v případě potřeby i vytápěné místnosti budou zajištěny.

Evžen Zadražil 
SMS Jižní Čechy

Martin Novotný
SMS Pardubice

07. 03. 2018

V kalendáři KP SMSPCE došlo v průběhu února k několika změnám. Sedm přeborových závodů zůstává, závodiště v Dolních Heřmanicích jsme po dohodě změnili na mistrovskou trať ve Vranově u Brna a došlo k posunu termínu na závodišti v Opatově. Hlavní změna v kalendáři se však týká Horního Újezda. Po několika letech se opět pojede jednorázový závod ORION TAURUS trans, který bude v gestci SMSPCE jako závod pohárový. (jeho původní termín byl 19.8. a na něj se přesunul KP) 
10.6. budou na závodišti v Horním Újezdě startovat kategorie ŽENY, HOBBY a LICENCE, vše bez dělení kubatur. Závod bude bez startovného a 40 kvalifikovaných jezdců kategorie ŽENY a LICENCE dostane za postup do závodu prémii 1000 korun. Samozdřejmostí jsou věcné ceny za umístění v závodě pro všechny tři kategorie.

KALENDÁŘ SMS PARDUBICE 2018

7.4. TŘEMOŠNICE

28.4. NOVÁ PAKA

20.5. LEDEČ NAD SÁZAVOU

10.6. HORNÍ ÚJEZD volný závod ORION TAURUS trans

17.6. OPATOV

19.8. HORNÍ ÚJEZD

16.9. VRANOV U BRNA

6.10. BENÁTKY U LITOMYŠLE

 

16. 02. 2018

Soustředění SMS, Pacov, 24.3.2018

 SMS soustředění  je pořádané ve spolupráci s Evženem Zadražilem a jeho jihočeským střediskem.  Je určeno pro jezdce obou středisek. Uskuteční se v Pacově, v sobotu, 24. března, tedy ještě před zahájením sezóny a nebude kolidovat ani s žádným závodem ostatních seriálů. V rámci soustředění proběhne školení jezdců na Sportovní řády FMS pro motokros vč. přílohy pro SMS 2018, uskuteční se též školení ze strany trenéra, technického komisaře a zdravotníka. Doufejme, že to počasí dovolí a součástí soustředění bude i trénování pod dohledem trenéra (v případě nepřízně počasí alespoň na zkrácené trati). Občerstvení bude zajištěno. Bližší informace ještě přineseme v týdnu před akcí.

04. 02. 2018

Kalendář SMSPCE na sez. 2018 je na světě...

7.4. TŘEMOŠNICE

28.4. NOVÁ PAKA

20.5. LEDEČ NAD SÁZAVOU

2.6. OPATOV

17.6. HORNÍ ÚJEZD

15.9. DOLNÍ HEŘMANICE

6.10. BENÁTKY U LITOMYŠLE

01. 02. 2018

Spuštěno na adrese https://is.autoklub.cz/login?backlink=vbc6z

 

29. 01. 2018

Evžen Zadražil velice pěkně shnul výsledek naší čtvrteční schůzky na AČR. Díky. Já doplním, že náš kalendář KP SMSPCE bude hotový v průběhu příštího týdne.

 

 

info k MMČR a závodům SMS v motokrosu

Ve čtvrtek, 25.1. proběhla na AČR schůze s vedoucími SMS. Byly představeny definitivní podoby motokrosových kalendářů MMČR Senior a MMČR Junior:

MMČR Senior:
01.04. Kaplice
06.05. Pacov
01.07. Dalečín
08.07. Petrovice
12.08. Stříbro
02.09. Opatov
23.09. Dalečín - družstva

MMČR Junior:
14.04. Horažďovice
26.05. Kramolín
09.06. Třebíz
04.08. Krásná Lípa
22.09. Dalečín B
13.10. Jinín

Promotérem MMČR Senior bude nadále Richard Gironi, nastarosti bude mít i juniorský mistrák. Po dvouleté přestávce budou opět na programu družstva, závodu se budou moci účastnit i družstva SMS. Bude to v Dalečíně na trati A a bude to jediný víkendový dvouzávod, neboť den předtím se tam pojedou na trati B Junioři. Ohledně rezervace startovních čísle do MMČR půjde vše přes vedoucí SMS, kteří budou čísla zadávat na základě Žádostí o registraci do SMS. O licenci soutěžícího (týmu) se bude žádat v novém licenčním SW, který bude spuštěn od 1.2.2018, stejně jako pro žádosti o licence jezdce.

Co se týká závodů SMS, byly na včerejší schůzi předběžně sestaveny kalendáře jednotlivých KP. Co se seriálů KP týká, pojedou přeborové seriály SMS Jižní Čechy, SMS Střední Čechy, SMS Západní Čechy, SMS Pardubice a SMS Morava. SMS Praha (VVL) bude pořádat přeborový seriál jen pro 50ccm, zbylé třídy budou pouze pohárové. Zrovna tak se pojede i Západočeský pohár. Tyto SMS kalendáře budou zveřejněny do 1.2.2018. Rozpočet na střediska SMS zůstává zhruba ve stejné výši jako loni, spolupráce je nově ošetřena smlouvou vedoucích SMS s AČR. Přílohy NSŘ pro motokorsové SMS zůstávají nezměny, jen bude nově zakotveno, že přeborový seriál třídy 50ccm bude pořádat pouze SMS Praha (VVL).

Dále bylo upřesněno, jak je to s potvrzením lékaře při žádosti o licenci – nadále platí to, že potvrzení stačí od praktického (obvodního) lékaře, pouze děti do dvanácti let musí mít lékaře sprotovního. Vše pak nahrajete do licenčního SW AČR, který bude spuštěn 1,2.2018, jak bylo avizováno. Bude zde na něj pak odkaz.

25. 01. 2018

První závod motoskijoringu je tady!

Vážení přátelé, můžu Vám sdělit oficiální informace, jak to bude vypadat s MČR v motoskijöringu „Orion - Shiva KTM Cup 2018“ o tomto víkendu. Vzhledem k velké oblevě na celém území ČR je problém závody uspořádat. Je potěšitelné, že sobotní plánovaný závod 27.1.2018 v Horním Městě pořadatelé pilně připravují. Letošní seriál MČR v motoskijöringu u nich tak bude zahájen, protože 2 předchozí závody musely být zrušeny. V Horním Městě v prostředí sportovního areálu u místní školky se už jelo mnohokrát a vždy to byly pěkné závody. Diváci určitě uvidí dramatické závody mezi našimi nejlepšími jezdci. Potěšitelné je, že do MČR přešlo několik nových jezdců a lyžařů z Orlického poháru, jejichž výkony budou určitě oživením seriálu. Do MČR se také vrací po kratší pauze dobřanští jezdci Josef Švorc
s Josefem Drašnarem, kteří získali mistrovský titul v roce 2007. 
Pořadatelé samozřejmě nezapomínají ani na hobby jezdce v Orlickém poháru, kteří v Horním Městě pojedou také svůj letošní 1. závod. V obou kategoriích se pojedou po dopoledních trénincích kvalifikační jízdy, z nichž nejlepší postoupí do finálových jízd. Start 1. kvalifikační jízdy je ve 12:30 hodin, finálové jízdy začnou kolem 14:30 hodin. Loňské prvenství v zimní mlze vybojovali Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, na které se jejich příznivci mohou těšit i letos, stejně jako na loňské mistry Patrika a Miroslava Šrolera a na další jezdce. I letos pořadatelé připravili pro jezdce i všechny diváky bohaté občerstvení včetně domácí zabijačky.
Další informace už tak příznivá není, protože nedělní závod 28.1.2018 v Klášterci nad Orlicí pořadatelé ruší. Na jejich trati to prostě nejde, vidíme všichni, jaké je momentálně počasí, které příliš zimu nepřipomíná.

Josef Vašíček

22. 01. 2018

Dne 1.2.2018 a avizované spuštění online licenčního řízení se blíží. Zde je tisková zpráva AČR. Tento čtvrtek je také porada, kde už doufám budou stanoveny kalendáře mistráků. Pokud tomu tak bude, pak věřím, že kalendář KP bude hotový do konce ledna.
NOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM AČR

Vážení,
obracíme se na Vás s důležitými informacemi, které se týkají licencí pro sezonu 2018.
Autoklub České republiky v současné době finalizuje nový informační systém, který je určen pro licenční řízení.

Od sezony 2018 dojde k výraznému zjednodušení procesu vystavování licence a budete tak
schopni vše vyřídit z pohodlí domova. Systém Vám na základě vašich preferencí doporučí
potřebnou úroveň licence a nabídne vhodná pojištění, nebo členství v AČR. Stejně tak
snadno uhradíte veškeré poplatky a to buď online svou platební kartou (prostřednictvím
zabezpečené platební brány), nebo klasickým bankovním převodem.
Pro vyřízení svých žádostí však přeci jen nějaké základní formuláře potřebovat budete.
Jedná se o „Potvrzení o zdravotní způsobilosti držitele licence pro rok 2018“ pro potvrzení
lékařské prohlídky jezdce tělovýchovným nebo sportovním lékařem a „Formulář pro nezletilé
osoby“ pro jezdce mladší 18 let. Oba formuláře jsou k dispozici v záložce automobily
a motocykly, v sekci „Formuláře“.

Informační systém bude dostupný od 1. 2. 2018 a po Vaší registraci zde můžete elektronicky
zažádat o licenci. Jiná varianta žádosti o licenci není možná.

Jedinou výjimkou z procesu jsou jezdci, kteří se účastní podniků konajících se před datem
spuštění systému. Ty žádáme o kontaktování sekretariátu příslušného sportu, licence jim
bude vystavena jinou metodou.

Nový informační systém je jedním z důležitých kroků pro efektivnější vyřizování žádostí na
straně žadatelů i na straně Autoklubu České republiky, a především pak ke zvýšení pohodlí
Vás - žadatelů.

Informační systém AČR je vstupem do efektivnějšího vyřizování nároků všech zúčastněných
a hlavně cestou ke zvýšení pohodlí žadatelů. Licenční řízení je prvním krokem a v dalších
fázích bude ISAČR obohacován o další moduly, jako je například online přihlašování na
podniky, správu závodních strojů, integrace výsledků nebo přidělování startovních čísel.
Věříme, že se jedná o cestu správným směrem a že budete se systémem spokojeni.

 

06. 01. 2018

Zde je kompletní návod jak na licence pro motoskijöring 2018

24. 12. 2017

Díky všem za přízeň v roce 2017. Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2018

18. 12. 2017

Licenční řízení pro motokros 2018

Vážení jezdci,

vzhledem k tomu, že s blížícím se novým rokem 2018 dostáváme jakožto vedoucí motokrosových středisek SMS stále více dotazů ohledně licenčního řízení 2018, rozhodli jsme se Vás informovat
o zcela aktuální situaci, a též o tom, co jí předcházelo.

Po skončení závodní sezóny 2017 proběhlo několik jednání mezi vedoucími SMS, Komisí motokrosu AČR (dříve Výkonný výbor Svazu motokrosu) a dokonce i mezi vedením Autoklubu ČR. V zásadě se jednalo o dvě věci – podoba licenčního řízení na rok 2018
a financování středisek SMS na rok 2018.

 

Licenční řízení na rok 2018 bude elektronické. Licenční SW však bude spuštěn až od 1.2.2018, což je poměrně dost pozdě (dříve to dle vyjádření  AČR prý bohužel z technických důvodů není možné). Z tohoto důvodu jsme tedy požadovali, aby byl ještě letos ponechán původní systém podávání papírových žádostí o licenci včetně platby vedoucím střediskům. Toto i za cenu, že by se cca o 10% zvedly ceny licencí, jak původně také AČR navrhoval. Nakonec jsme ale pochopili, že postaru nic nebude a že se licenční SW zkrátka nasadí. Aby si jezdci mohli včas vyřizovat žádosti a s nimi spojená lékařská potvrzení, případně pojištění a ověřování podpisů rodičů u nezletilých a také abychom jezdcům mohli držet startovní čísla, které mj. tento SW neřeší a v neposlední řadě abychom znali příslušnosti jezdců k jednotlivým SMS (abychom mohli plánovat nominace pro SMS do Programů KP, kalendáře KP, atd.), dohodli jsme se nakonec na řešení, které sice vypadá kostrbatě, ale bude řešit všechny potřebné věci a včas.

 

Každý jezdec si vyplní Žádost o registraci do SMS. Ta je obdobná, jako byla první strana žádosti o licenci jezdce v minulosti. Tuto žádost budete moci kdykoli poslat svému vedoucímu střediska (buď poštou, osobně anebo stačí poslat scan e-mailem, nemusí již být originál) za účelem nominace do SMS, přihlášení se do příslušné třídy a hlavně zajištění startovního čísla. V případě zaškrtnutí kolonky MMČR bude zajištěno i startovní číslo do MMČR. Doba hájení startovních čísel pro KP i MMČR je jako každý rok pouze do 31. 1 .2018!

 

Na sezónu 2018 se snížil počet druhů (typů) licencí a ceny zůstávají jako letos.

Mezinárodní licence: 3.500CZK (bývalá licence Mez.A)

Národní licence:          1.000CZK (bývalé licence A a B) pouze pro závody MMČR a KP

Hobby licence:               800CZK (bývalá licence C) pouze pro třídy Hobby KP

 

Dětská licence (nově do patnácti let) bude za sníženou sazbu. Půjde však o licence výše uvedené, jako u dospělých. Mezinárodní bude stát 1.000CZK, Národní 500CZK. Týká se to jezdců roku narození 2003 a mladších.

 

Jezdci si již nyní mohou vyřídit lékařskou prohlídku, v případě nezletilých jezdců ověření podpisu rodičů (Česká Pošta, matrika, notář). Formuláře pro lékařské vyšetření, pro ověření podpisů rodičů a pro pojištění (povinné bude stále jen u mezinárodní licence) se víceméně nemění. Odkazy na všechny tyto formuláře nejdete níže v této zprávě. Tyto vyplněné a potvrzené dokumenty pak naskenujete a nahrajete do licenčního systému AČR, který bude spuštěn 1.2.2018. Platbu za licenci provede jezdec přímo na účet AČR a potvrzení o platbě také nahraje do licenčního systému, stejně tak i svou fotografii v elektronické podobě. Poté mu bude vyrobena licence s fotkou a zaslána na jeho adresu.

 

Kdo bude neprodleně potřebovat licenci pro motoskijöring, vyřídí si žádost včetně platby přímo na sekretariátu GS pro motocyklový sport AČR (u paní Jany Vaňkové). Vedoucímu SMS pošle jezdec motoskijöringu pouze Žádost o registraci do SMS výše uvedeným způsobem.

Lyžař zažádá a pojede s národní licencí, kde je upravená cena na loňských 300Kč. To, že jde
o licenci lyžaře bude pak vyznačeno přímo na licenci.

 

Naštěstí se bude jednat pouze o přechodnou sezónu, od příštího roku (žádosti na sezónu 2019) bude už vše pouze elektronicky, vedoucím SMS se nic posílat nebude, budeme si brát potřebné informace ze systému, který již bude, doufejme, plnohodnotně fungovat.

 

Druhou věcí je financování středisek SMS ze strany AČR. Protože se licence budou platit přímo na účet AČR, podařilo se nám dohodnout odpovídající financován&

Sponzoři

 

 

 

 

MOTORSPORT KLUB PARDUBICE V AČR Poslední aktualizace 13.5.2015